Чорнобильська трагедія-біль нації

27 років тому в наше життя увійшло слово з гірким присмаком нечуваної біди – “Чорнобиль”. Страшенний вибух на Чорнобильській атомній станції сколихнув планету, обпалив українську землю. Чорнобиль у душі кожної людини асоціюється з болем, пам’яттю про тих, хто віддав своє життя, рятуючи прийдешні покоління.

Трагічна катастрофа залишила важкий слід і на Білоцерківщині - сьогодні у нас 22 населені пункти віднесені до ІІІ та IV зон радіоекологічного контролю, статус потерпілих мають 21 тис. 687 чоловік, з них 3 тис. 287 дітей.

Ми розуміємо, що люди, які відчули на собі страшний подих атома, які живуть з післячорнобильськими проблемами, мають бути оточені увагою і підтримкою з боку органів місцевої влади. Особливої уваги вимагають ліквідатори І та ІІ категорії, сім’ї померлих, діти, які залишились сиротами після смерті батьків.

У такій же мірі це відноситься і до тих сімей, які після евакуації поселились у наших населених пунктах.

Фінансування по Білоцерківському району на виплати пільг та компенсацій з державного бюджету в 2012 направлено 6 млн. 242 тис. гривень: з них 2,7 млн. гривень витрачено на компенсації вартості продуктів харчування особам, віднесеним до І та ІІ категорій.

Знижки за користування житлом та комунальними послугами надаються 977 потерпілим І та ІІ категорії, а також 168 сім’ям померлих.

Всього за пільговиків ЧАЕС в 2012 році відшкодовано надавачам послуг: Київобеленерго 79205 гривень, Київоблгаз 599894 гривень, теплопостачання 29784 гривень, квартплата 32560 гривень, тверде паливо 32560 гривень, послуги зв’язку 190081 гривень.

Учасники І та ІІ категорії користуються пільгою на безкоштовний проїзд у міському та приміському транспорті. В 2012 році на дану пільгу виділено 449508 гривень.

Згідно постанови Кабінету Міністрів України від 26.09.2012 № 886 створено комісію з визначення даних про заробітну плату працівників за роботу в зоні відчуження в 1986-1990 роках.

За рахунок коштів державного бюджету в 2012 році оздоровлено 418 дітей, які потерпіли внаслідок Чорнобильської катастрофи, в таких оздоровчих закладах України, як “Патрія” Одеської області, “Веселка” Тернопільської області, “Скадовськ” м. Скадовськ , “Чайка” Київської області, “Парітет” Херсонської області “Приморський” м. Євпаторія і інші.

Оздоровлено 21 матір з дитиною до 10 років. Мали можливість скористатися пільговими путівками 38 осіб, віднесених до І категорії та 19 осіб, віднесених до ІІ категорії . На зазначені цілі використано 1,6 млн. Гривень.

Білоцерківською районною державною адміністрацію постійно надається допомога особам, віднесеним до І категорії онкохворим, та дітям, які мають зв'язок з наслідками Чорнобильської катастрофи, відповідно до районної комплексної програми «Турбота». Цього року на придбання медикаментів для вищезазначених категорій надано допомоги більше 30 тис. гривень.

На постійному контролі відділу захисту населення від наслідків аварії на ЧАЕС управління праці та соціального захисту населення Білоцерківської РДА знаходяться питання харчування дітей, які мають статус постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи в дошкільних та загальноосвітніх закладах району. З державного бюджету витрачаються значні суми на харчування 2380 дітей ,які навчаються на території радіоактивного забруднення.

Протягом усіх років Чорнобильського лихоліття Білоцерківська райдержадміністрація приділяє особливу увагу питанням соціального захисту потерпілих.

У першу чергу фінансуються ті програми, які безпосередньо пов’язані із станом здоров’я людей, забезпеченням їх ліками та медичною допомогою.

Пріоритетними залишаються напрямки надання пільг і компенсацій інвалідам, потерпілим дітям та неповним сім’ям. У міру наших можливостей їм постійно надається грошова і матеріальна допомога.

Чорнобиль - це наше національне лихо. Побороти його ми зможемо ще не за рік чи два. Але святий обов’язок прийдешніх поколінь - завжди схилитись в поклоні перед тими, хто віддав своє життя в горнилі боротьби з цією стихією і доброму людському відношенні до тих, хто втратив своє здоров’я внаслідок аварії на атомній станції.

Низько схилимо голови перед усіма, хто пішов тоді в ядерний вогонь, щоб зупинити ланцюгову реакцію смерті. Вклонімося і тим, хто усвідомлено й мовчки віддав своє життя. Виконав найвищий синівський обов`язок перед рідною землею і рідним народом.

 

ПОШУК

ПовідомленняПовідомлення
Прийом громадянПрийом громадян
УвагаУвага
ЕнергоефективністьЕнергоефективність
Банер
Яндекс.Метрика