День народження Івана Мазепи відсвяткували на його Батьківщині

IMG_9645

«Від Богдана до Івана не було гетьмана»… Цими словами українці ще за життя Мазепи визначили історичний масштаб його постаті. Адже він понад два десятиліття міцною рукою тримав булаву і поклав край сумнозвісній Руїні.

20 березня в селі Мазепинці відбулися урочистості з нагоди 378-ї річниці від дня народження Гетьмана Івана Мазепи. Саме тут, у невеличкому селі, й народився майбутній гетьман. Тут щороку в день його народження проходять урочисті збори у пам'ять про великого земляка, будівничого держави, мудрого політика, дипломата, полководця, талановитого поета, покровителя освіти і мистецтв, захисника православної віри.

Захід розпочався із заупокійної служби у храмі Святителя Миколая архієпископа Мір Лікійських, чудотворця. Після закінчення служби колона у складі керівників району, козаків Білоцерківської Січі, мешканців та гостей села пройшла маршем до пам'ятника гетьману, де відбувся пам’ятний мітинг та покладання квітів до першого в Україні пам’ятника Іванові Мазепі.

 

В числі почесних гостей свята – голова районної ради Віталій Гринчук, перший заступник голови адміністрації Юрій Савчук, народний депутат України Віталій Гудзенко, головний отаман Міжнародної громадської організації «Білоцерківська Січ» Андрій Дрофа, голова координаційної ради Міжнародної громадської організації «Родина Мазеп» Ігор Мазепа, благочинний Білоцерківського району, настоятель храму Покрови Божої Матері о.Микола Гопайнич, голова міськрайонного товариства «Просвіта» ім..Т.Г.Шевченка Костянтин Климчук, голова Дроздівської сільської ради Галина Морська. У своїх виступах представники влади та громадськості говорили про важливість історичної пам'яті, про такі історичні постаті як Іван Мазепа, які служать прикладом для багатьох поколінь.

Державний діяч і політик найвищого ґатунку, вправний дипломат, полководець. Іван Мазепа є одним з найвидатніших у плеяді Гетьманів України, бо зумів стабілізувати суспільно – політичне та економічне життя українського суспільства. Титанічними зусиллями він зміг об’єднати навколо себе справжню гвардію Українського козацтва і вже у 1704 році досягнув здійснення мрії багатьох поколінь українців – злуки в єдину національну державу правобережної й лівобережної частин України. Відомі його універсали щодо захисту міст та міського самоуправління, розвитку української торгівлі та укріплення національної митної системи. За час гетьманування Івана Мазепи відбулося реформування козацького війська за зразком передових європейських армій.

У нашої країни глибокий і змістовний історичний шлях. Та лише нині Україна нарешті сама творить власну історію. Нехай поволі, нехай натужно, а все ж ми розвиваємо, вдосконалюємо і зміцнюємо незалежність. За останні декілька років ми навчилися боронити свою землю. Ми навчилися цінити те, що дістається нам такою дорогою ціною.

«Через незгоду всі пропали, самі себе звоювали!» - ці рядки належать Івану Степановичу. І вони як ніколи сьогодні є актуальними та важливими. Кожен з нас має усвідомити, що лише спільно ми зможемо розбудувати економічно та соціально сильну країну. Натомість, якщо будемо діяти нарізно, розриваючи країну в різних напрямках, роз’єднуючи людей – буде біда.

Іванові Мазепі попри всі його намагання так і не вдалося здійснити мрію свого життя – створення незалежної держави. Тому нам, нащадкам і землякам видатного діяча, громадянам незалежної правової, демократичної держави необхідно нести щиру, віддану любов до свого народу, до неньки України, зміцнювати її незалежність - саме у цьому є наше призначення.

«А за віру хоч умріте

І вольностей бороніте,

Нехай вічна буде слава -

Же през шаблю маємо права!»

IMG_9610
IMG_9627
IMG_9645
IMG_9650
IMG_9699
IMG_9707
IMG_9722
IMG_9744
IMG_9750

 

 

ПОШУК

ПовідомленняПовідомлення
Прийом громадянПрийом громадян
УвагаУвага
ЕнергоефективністьЕнергоефективність
Банер